Odpływ liniowy w łazience – czy warto go umieszczać?

odplyw-liniowy-z-maskownica

Nowoczesne łazienki przeważnie cechują się minimalizmem. Dlatego też bardzo ciekawym elementem wyposażenia łazienek są prysznice bez brodzika. Dzięki odpływom liniowym można umieścić prysznic w dowolnym miejscu w łazience, a kabiny walk-in pozwalają na montowanie różnych kształtów i rozmiarów strefy prysznicowej.

Jak uwolnić się od brodzika?

Współcześnie większość osób, które remontują łazienkę decyduje się na prysznic bez brodzika. To rozwiązanie jest naprawdę komfortowe i praktyczne. Jest to nowa jakość architektoniczna, która optycznie powiększa pomieszczenie łazienkowe i nadaje mu nowoczesnego designu.
Ponadto dobrze wykonany odpływ liniowy w połączeniu z kabiną walk-in to świetne rozwiązanie dla osób starszych lub niepełnosprawnych, dla których każdy próg jest barierą ciężką do przekroczenia. Nic więc dziwnego, że w łazienkach przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych można spotkać odpływy liniowe i kabiny walk-in. Prysznice bez brodzika czyści się także dużo łatwiej i szybciej. Kabiny prysznicowe z tradycyjnymi brodzikami posiadają dużo zakamarków i szczelin, które bardzo ciężko doczyścić.

Prysznic bez brodzika – jakie są zalety?

Otwarte kabiny bez brodzika mają dużo zalet. Inwestor, który wyposaża łazienkę może bowiem wybrać odpowiedni rozmiar i kształt strefy prysznicowej i nie jest ograniczony wymiarami gotowego brodzika. Prysznic bez brodzika to także dużo większa wygoda i mniej problematyczne czyszczenie.
Mimo wielu zalet inwestor, który chce zamontować odpływ liniowy musi koniecznie przemyśleć koncepcję kabiny walk-in, tak by woda z prysznica nie rozchlapywała się za bardzo. Pomocne może być umieszczenie dłuższej ściany szklanej, która zatrzyma nadmiar wody oraz zamontowanie odpowiedniego odpływu liniowego. Zbyt mały odpływ będzie bowiem odbierał za mało wody i jej nadmiar będzie wylewał się na łazienkę. Niektóre osoby korzystające z prysznica z odpływem liniowym skarżą się także na uczucie chłodu i dyskomfortu na mokrym ciele. Dzieje się tak, gdyż otwarta prysznicowa przestrzeń powoduje przemieszczanie się różnych mas powietrza w łazience, co po wyjściu z prysznica można odebrać jako falę chłodu.

Prysznic bez brodzika to świetne rozwiązanie do nowoczesnych łazienek. Warto jednak przeanalizować wszystkie za i przeciw, zanim podejmie się ostateczną decyzję o sposobie wykonania prysznica w łazience.