Bateria kuchenna – praktyczny poradnik zakupowy

design kuchnia

Kupowanie baterii kuchennej to jedna z podstawowych czynności podczas remontowania lub urządzania nowej kuchni. Z tego też powodu przed udaniem się do sklepu warto upewnić się, na co konkretnie powinno się zwracać uwagę podczas wybierania nowego egzemplarza.

Jaki materiał wykonania?

Wielu inwestorów doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że bateria kuchenna jest dość dobrze wyeksponowanym elementem w kuchni i z tego powodu zwracają uwagę na to, jak będzie się ona prezentowała. Co jednak bardzo ważne, nie należy dokonywać wyboru tylko pod kątem koloru, lecz przede wszystkim należy przyjrzeć się materiałowi wykonania.
Odpowiednie tworzywo jest niezwykle ważne, ponieważ w zależności od dokonanego wyboru dana bateria charakteryzować się będzie innego rodzaju wytrzymałością i trwałością. Co można szczególnie mocno polecić? Wysoko cenione są modele ze stali nierdzewnej lub z mosiądzu.

Jaki sposób montażu?

Bardzo ważną sprawą z estetycznego, lecz również praktycznego punktu widzenia jest to, jakiego rodzaju będzie kupowana bateria kuchenna ze sklepu łazienka-rea.com.pl. Jak się bowiem okazuje, na rynku dostępna jest naprawdę dość spora ich liczba. Zdecydowanie najpopularniejszym modelem jest z całą pewnością wersja nablatowa. W tym wypadku wprowadzana jest ona w blat i podłączana do znajdujących się pod nim przyłączy. Taka bateria cieszy się dużym wzięciem z uwagi na niski koszt zakupu, a także prosty montaż.
Znacznie estetyczniejsze jest jednak rozwiązanie naścienne. W tym wypadku bateria umieszczana jest w ścianie. Co bardzo ważne, również w niej znajdują się wszystkie przyłącza, dzięki czemu możliwe jest zwolnienie wiele miejsca pod blatem. Oczywiście taka wersja jest zdecydowanie droższa w montażu.

Czy wysokość jest istotna?

Na sam koniec warto się jeszcze dowiedzieć, jak ważne jest odpowiednie wybranie wysokości baterii kuchennej. Odległość pomiędzy nią a powierzchnią zlewu jest niezwykle istotna. Jeśli będzie za mała, wtedy nie będzie można myć w zlewie naczyń. Jeśli jednak będzie za duża, oznaczać to będzie ogromne ryzyko chlapania wodą na boki i w efekcie tego niszczenie blatu.