Kabiny prysznicowe – co warto wiedzieć?

kabina prysznicowa czarna 1

Kabina prysznicowa to bezsprzecznie najważniejszy element wyposażenia każdej łazienki. Jest nie tylko mniejsza niż wanna, lecz również umożliwia o wiele szybsze umycie się. Co więcej, korzystanie z niej jest oszczędniejsze niż w przypadku wanny. Jak się jednak okazuje, pomimo tak dużej ilości zalet i ogromnej popularności wiele osób nie wie, jak się ją powinno wybierać.

Na co zwracać uwagę kupując kabinę?

Od czego powinno się więc zacząć, jeśli chodzi o wybieranie kabiny prysznicowej? Nie da się ukryć, że zdecydowanie najważniejszą sprawą jest określenie tego, jaki ma być jej kształt. Na rynku spotkać się można z modelami półokrągłymi, okrągłymi czy też po prostu prostokątnymi. Jeśli ma się niewiele miejsca w łazience, poleca się wybranie modelu kwadratowego, ponieważ najlepiej wykorzystuje on dostępną w pomieszczeniu przestrzeń.

Jak wybrać drzwi prysznicowe?

Kolejną bardzo ważną sprawą, o której nie powinno się zapominać w zakresie wybierania prysznica, są drzwi takiej kabiny. Czym zatem powinny charakteryzować się dobre drzwi prysznicowe?
Najważniejszą sprawą jest oczywiście to, aby określić materiał ich wykonania. Osoby z małym budżetem powinny zainteresować się pleksą, podczas gdy te z większymi środkami hartowanym szkłem. Szkło jest rzecz jasna lepsze pod każdym względem — jest mocniejsze, mniej podatne na zarysowania, łatwiej zachować jego czystość, a także jest bezpieczniejsze. Pleksi choć tania, to jednak bardzo szybko pojawia się na niej osad z kamienia po wodzie, a także łatwo o jej zarysowanie.
Kolejną bardzo ważną sprawą jest to, jak mają się takie drzwi prysznicowe otwierać. Jeśli ma się nieco więcej wolnej przestrzeni w łazience, polecanym rozwiązaniem będą drzwi skrzydłowe. Otwierać się one będą szeroko na łazienkę, dzięki czemu umożliwiać będą wygodne wchodzenie do kabiny. Jeśli jednak miejsce jest ograniczone, w takim wypadku poleca się drzwi przesuwane. Poruszać się one będą po specjalnych prowadnicach, więc będą chodziły bardzo lekko i wygodnie będzie można otwierać i zamykać kabinę.