Jak wybrać wieszaki na ręczniki?

lazienka-wieszaki-reczniki

Wieszaki na ręczniki są ważnym elementem wyposażenia łazienki. To detal, który wpływa na możliwość wygodnego korzystania z łazienki. Wieszaki są też ważnym elementem aranżacji. Jak je wybrać? Na co zwracać uwagę przed zakupem?

Kolor, materiał, design

Oczywiście podstawową kwestią jest wygląd wieszaków. Od niego zależy to, czy będą one pasowały do wnętrza, czy nie. Oczywiście kluczowy jest ich kolor i materiał, z jakiego je wykonano. Najbardziej popularne są modele wykonane ze stali nierdzewnej oraz z tworzywa, które jest pomalowane tak, by przypominało metal. Bardzo często pojawiają się też modele, które wykorzystują łączenie ze sobą różnych materiałów np. metali i drewna. To właśnie one wyglądają wyjątkowo elegancko i mogą być ozdobą łazienki.

Ilość ręczników

łazienka w nowoczesnym stylu

Wieszaki na ręczniki mogą być przystosowane do różnej ilości ręczników. Bardzo popularne są haczyki na jeden lub dwa ręczniki. Zdecydowanie rzadziej spotyka się modele, które mogą zmieścić więcej ręczników jednocześnie. Do tego też warto wiedzieć, że istnieją też inne wieszaki niż popularne haczyki. Innym ciekawym wariantem są uchwyty, które umożliwiają rozwieszenie na nich rozprostowanych ręczników. One najczęściej są przeznaczone do przechowywania od trzech ręczników i więcej. Spotyka się też drążki z różną ilością ramion, choć do wygodnego korzystania z nich potrzeba sporo miejsca. Ciekawym rozwiązaniem są też specjalne okrągłe uchwyty, w które można wsunąć ręcznik.

Czy wieszak jest elementem większego zestawu?

Przed zakupem warto sprawdzić, czy wieszak na ręcznik jest elementem większego zestawu łazienkowego. Często jest on wykonany w tej samej stylistyce co uchwyt na papier toaletowy, pojemnik na mydło w płynie, czy kubek na szczoteczki do zębów albo szczotka do czyszczenia toalety. Trzymanie się tej samej linii stylistycznej umożliwia przygotowanie wyjątkowo harmonijnej aranżacji, w której wszystko będzie do siebie pasowało. Samodzielnie też można dobrać do siebie różne elementy tak, by wyglądały razem dobrze, ale wymaga to więcej pracy niż wybranie gotowego zestawu.