Czy warto zdecydować się na okrągłe lustro łazienkowe?

LUSTRO OKRĄGŁE NA PASKU LOFT

Łazienka to takie miejsce, w którym większość inwestorów stawia przede wszystkim na praktyczność i funkcjonalność. Mało kto decyduje się na elementy, których jedną z najważniejszych zalet będzie atrakcyjny wygląd. Jak się jednak okazuje, nawet najwięksi pod tym względem konserwatyści coraz chętniej decydują się na lustro łazienkowe okrągłe. Z jakiego powodu cieszy się ono tak dużą popularnością? Czy takie lustro ma jakieś wady?

Dlaczego warto wybrać okrągłe lustro łazienkowe?

Lustro to obowiązkowy element każdej łazienki. Nie tylko umożliwia wygodną pielęgnację twarzy, lecz również przyczynia się do wizualnego powiększenia łazienki. Czy takie same funkcje spełniać będzie model okrągły?
Jak się okazuje, okrągłe lustra łazienkowe są nie tylko praktyczne i dają wszystko to, co modele prostokątne, lecz dodatkowo są one niezwykle atrakcyjne wizualnie. Ten nietypowy kształt lustra powoduje, że wnętrze staje się bardziej interesujące i zdecydowanie bardziej eleganckie.
Nie da się ukryć, że olbrzymią zaletą takiego lustra jest również to, jak się je montuje. Klasyczne lustra wiesza się na ścianie przy pomocy silnego kleju lub też wykonując kilka otworów na kołki rozporowe. Jak to jednak wygląda w przypadku modelu okrągłego? W tym wypadku wystarczy tylko jeden otwór i montaż prostego haczyka, na którym zamontuje się dekoracyjny pasek. Jest to nie tylko bardzo proste, lecz przede wszystkim szybkie do realizacji.

Minusy okrągłego lustra łazienkowe

Szukając konkretnych rozwiązań do łazienki, nie można sugerować się tylko ich zaletami. Należy wziąć pod uwagę także minusy, ponieważ mogą być one na tyle dotkliwe, że całkowicie zniwelują zalety danego elementu.
Jak to więc wygląda na przykładzie okrągłego lustra łazienkowego? Ne da się nie zauważyć tego, że wadą w tym wypadku jest cena takiego modelu. By może różnica nie jest ogromna, lecz na pewno jest zauważalna. Co więcej, dla uzyskania odpowiedniego komfortu użytkowania takie lustro powinno być nieco większe niż prostokątne. Wiedzieć bowiem trzeba, że zaokrąglony kształt ogranicza nieco pole widzenia.